Jak a proč chránit tiskárny před padělky

Blog  >  Jak a proč chránit tiskárny před padělky

  Zveřejněno: 21.11.2017

Víte, že existuje spousta padělků náplní do tiskáren? A víte, že můžete před těmito padělky jednoduše ochránit vaši tiskárnu i vaše finance?

Spousta uživatelů žádným způsobem neřeší kvalitu zakoupených náplní. Když tiskárna využije poslední kapku inkoustu, chtějí jednoduše dokoupit další a nejlépe za výhodné ceny. Tímto způsobem může běžný uživatel zakoupit náplně, které svým vzhledem připomínají originál, ale ve skutečnosti se může jednat o padělky.  Ty poté mají jen zlomkovou kapacitu oproti originálním náplním a navíc poškozují samotnou tiskárnu. Pokud se tak stane, je dokonce možné, že přijdete i o svoji záruku a použití těchto levných padělků se vám tedy mnohonásobně prodraží. Každý však může všem těmto problémům jednoduše předejít a navíc to zabere jen pár minut.

 

Jak ověřit originální náplně HP

Boj s padělky trvá již dlouhodobým problémem a proto se technologie a způsoby ochrany stále zdokonalují. Společnost HP nabízí svůj vlastní systém ochrany, díky kterému si náplně můžete kdykoli sami ověřit.

 

1. Vizuální kontrola

Na každém balení najdete nálepku s unikátním kódem, kterým jsou označeny všechny originální náplně HP. Tyto nálepky jsou vybaveny několika bezpečnostními prvky, díky kterým snadno odhalíte případné padělky.

Originální samolepka HP

Jak poznat originální nálepku?

  • „OK“ a „✔“ se pohybují opačným směrem, pokud pohybujete s obalem nahoru a dolů
  • „OK“ a „✔“ se pohybují stejným směrem, pokud pohybujete s obalem do stran

Ukázka bezpečnostních prvků

U starších náplní se můžete setkat s odlišnou nálepkou, nicméně bezpečnostní prvky zůstávají stejné.

Starší samolepky náhledstarší samolepky

 


2. Ověření online

Náplně si můžete ověřit také online na oficiálních stránkách společnosti HP, kde zadáte do připraveného políčka kód z výše zmiňované nálepky.

Ověřit

 


3. Pomocí mobilního telefonu

Zkontrolovat originální náplně můžete i pomocí chytrého mobilního telefonu. Stačí pomocí čtečky QR kódů naskenovat kód na samolepce a poté se vám zobrazí  potvrzovací stránka.

Pokud nemáte žádnou aplikaci pro snímání QR kódů, můžete využít aplikaci HP SureSupply.

HP SureSuppliesgoogle playapp store

 

Co dělat když narazím na padělek?

Pokud máte podezření, že jste přišli do styku s padělky náplní, můžete tento fakt nahlásit a pomoci tak společností HP s prošetřením těchto padělků.

Nahlásit padělek