Bude vaše tiskárna fungovat s Windows 11?

Systém Windows je dlouhé roky spojený s našimi životy. Mnozí na něm napsali svůj vůbec první e-mail nebo si zahráli počítačovou hru. Inovace však neberou konce a Microsoft postupně populární „desítky“ nahrazuje Windows 11. Ty slibují mnohé: měly by napomoci rozvíjet naši kreativitu a lépe nás navzájem propojit. Na co všechno se můžete těšit, případně budete muset v souvislosti s tímto novým operačním systémem řešit?

Rychlejší a bezpečnější uživatelské prostředí

Nový operační systém Microsoft Windows 11 je postaven na konzistentním a důvěrně známém základu Windows 10, což je důležité z pohledu kompatibility aplikací. Nicméně už na první pohled se poměrně výrazně mění uživatelské rozhraní. Windows 11 má mnohem vyšší požadavky na systém než předchozí verze. A co ostatní zařízení? Pokud se obáváte, zda bude vaše tiskárna fungovat s Windows 11, neměli byste. Většina periferních zařízení jako je například tiskárna, by měla s novým operačním systémem bez problémů fungovat.

A co váš počítač a Windows 11?

Nejdůležitější by mělo být, zda váš počítač splňuje minimální požadavky na provoz Windows 11. Existuje několik velkých změn, například potřeba 64bitového procesoru, 4 GB RAM a 64 GB úložiště. Několik zařízení bude vyloučeno pouze na základě těchto změn. Jednou z překážek, které může být těžší odstranit, je podpora TPM, s níž mají někteří uživatelé při spuštění aplikace potíže. Pokud váš počítač splňuje požadavky, měli byste být připraveni.

Tiskárny s Windows 11

Microsoft se nechává slyšet, že pokud vaše zařízení podporuje Windows 10 a splňuje minimální požadavky Windows 11, mělo by to fungovat. Na tiskárny neexistují žádné minimální požadavky, takže pokud to právě teď funguje, mělo by to dál fungovat i s Windows 11. O něco komplikovanější může být situace, pokud používáte ještě starší verze Windows jako 7 nebo 8.1. . V tomto případně je nejlepší zkontrolovat web výrobce a zjistit, zda je upgrade vůbec možný. Většina tiskáren by měla být podporována, ovšem některé starší typy být kompatibilní nemusí.

Vždy se můžete vrátit

Další věc, kterou je třeba mít na paměti je, že pokud by po aktualizaci nastal problém s kompatibilitou vaší tiskárny s Windows 11, můžete se vždy vrátit k Windows 10. To není ideální, ale je dobré naplánovat upgrade, takže 10denní období vám umožní otestovat vše, co potřebujete. Tímto způsobem můžete najít jakékoli problémy s kompatibilitou a vrátit se zpět k Windows 10, pokud to pro vás funguje lépe. Windows 10 bude nadále podporována až do 14. října 2025, takže vám nic nebrání v tom, abyste ho ještě dlouho používali.

To je v podstatě vše, co potřebujete vědět o používání vaší tiskárny s Windows 11. Podstatou je, že pokud používáte tiskárnu s Windows 10, mělo by to fungovat dobře i s Windows 11. Navíc vždy se můžete vrátit zpět k Windows 10. Pokud máte ještě starší verzi Windows než 10tky, měli byste se však poradit s výrobcem tiskárny.