Jak na zaseknutý papír v tiskárně, výměnu toneru či inkoustu a další?

Ukážeme si, jak na různá uživatelská úskalí spojená s používáním tiskárny.

Vlastnit tiskárnu s sebou občas nese i několik neobjasněných záhad a komplikací. Jak na zaseknutý papír v tiskárně, docházející inkoust nebo třeba skenování fotografií? Problémy a potřeby, které vzniknou při používání a mohou běžnému uživateli znepříjemnit život. Ve firmě může zaseknutý papír nebo špatně zvolený zásobník přidělat spoustu práce a rozhodit celý pracovní den.

20 let se věnujeme tiskárnám a neexistuje problém či komplikace, kterou bychom nevyřešili. Jsme tu pro vás. V tomto článku se proto zaměříme na nejčastější komplikace při tisku a řekneme si, jak z toho ven. 🙂

Výměna barev v tiskárně

Výměna toneru nebo inkoustové náplně v tiskárně není nic těžkého. Se špetkou dobře míněné rady to zvládne každý uživatel. Nejdůležitější je správná manipulace s novými cartridgemi, aby nedošlo k jejich poškození před vložením do tiskárny. Tu by v případě defektu mohly poškodit.

Nejprve je důležité vědět, kde se ve vaší tiskárně nachází výměník pro toner nebo inkoust. U většiny domácích a menších kancelářských strojů bývají barvy uloženy pod skenovacím sklem. U větších strojů může být výměník také ve spodní nebo boční části tiskárny. Když už víte, kde je na vaší tiskárně výměník, otevřete si ho a uzamkněte do takové polohy, aby držel. Poté vyjměte prázdné cartridge z tiskárny.

Pozor: neumažte se, je možné, že zbytek barvy zůstane na obalu inkoustu nebo toneru a mohli byste si zašpinit oblečení. I z rukou jde barva hůř umýt.

Z nových tonerů či inkoustů sejměte plastový obal a ochranný papírek („odsealujte“) a vložte do tiskárny. Ujistěte se, že je toner či inkoust správně zacvaknutý a drží na místě. Uzavřete výměník a uveďte tiskárnu do původního stavu. Poté můžete vytisknout zkušební stránku. Počítejte s tím, že s novou barvou může být tisk rozmazaný, proto je třeba nejprve otestovat „nanečisto“.

Pro detailní popis výměny barvy přímo ve vašem typu tiskárny mrkněte do návodu.

Jak na výměnu toneru krok po kroku

Náš zkušený technik vás celým procesem provede.

Jak na výměnu inkoustu v tiskárně

Značka: snadno a rychle.

Recyklace prázdných tonerů a inkoustů

Prázdné tonery a inkousty nevyhazujte do koše, ale recyklujte! Odnést je můžete přímo k nám nebo si najděte specifika recyklace cartridgí přímo u výrobce vaší tiskárny. Většina své tonery a inkousty vykupuje zpět k recyklaci.

Doplnění inkoustu do tankové tiskárny

Tankové tiskárny mají většinou nádobky na inkoust dobře viditelné na první pohled. Hladinu zbývajícího inkoustu snadno odečtete z risky průhledné nádobky. Zásobníky bývají umístěné v přední části tiskárny nebo v samostatném panelu např. zboku.

Doplnění inkoustu do tankovky je hotové raz dva.

Zaseknutý papír v tiskárně

Míst, kde se může papír během tisku z různých důvodu zaseknout, je více. Všechna taková místa, včetně názorné ukázky, vám představí náš technik. Natočili jsme pro vás video návod, jak si se zaseknutým papírem poradit.

Snad vám pomůžeme problém vyřešit 🙂

Jak na skenování fotografií a další digitalizaci

Chtěli byste zdigitalizovat staré fotografie a uložit si je pro všechny případy i na váš externí disk či do počítače? Skenování fotografií není těžké ani zdlouhavé. Během několika vteřin máte své oblíbené vzpomínky také v digitální podobě. Návod, jak správně oskenovat fotografie pomocí vaší tiskárny, jsme pro vás připravili na našem youtube kanále. Tam najdete i spoustu dalších užitečných návodů na různé situace v souvislosti s vaší tiskárnou, jak s tou domácí tak s tou firemní. Od výběru správného zásobníku při tisku speciálních formátů, čištění skenovacího skla nebo recenze na neprodávanější tiskárny.