Jak poznat originální náplně do tiskáren? | Padělky škodí vaší tiskárně i peněžence

Víte, že existuje spousta padělků náplní do tiskáren? Napodobeniny mohou poškodit vaši tiskárnu a většinou mají i mnohem menší kapacitu než originální náplně. Nepřinesou tak nic dobrého vašim nervům ani vaší peněžence. Máme pro vás několik jednoduchých způsobů, jak poznat, zda se opravdu jedná o originál.

Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit levné věci

Když tiskárna využije poslední kapku inkoustu, všichni chceme zakoupit nové náplně co nejlevněji. Může se tak stát, že koupíme sice levné, ale nekvalitní náplně. Ty svým vzhledem připomínají originál, ale ve skutečnosti to mohou být jen napodobeniny. Navíc mají zlomkovou kapacitu oproti originálním náplním, takže vytisknou podstatně méně a poškozují samotnou tiskárnu.

Bude-li vaše tiskárna v důsledku použití padělku poškozena, můžete přijít i o záruku. Levné náplně se vám pak ve výsledku mnohonásobně prodraží.

tiskáre office jet 9010 a originální náplň hp 963
Tiskárna HP OfficeJet 9010 a originální náplň 963

Jak ověřit originální náplně HP

Boj s padělky trvá už dlouho a proto se technologie a způsoby ochrany stále zdokonalují. Například společnost HP nabízí svůj vlastní systém ochrany, díky kterému si náplně můžete kdykoliv sami ověřit.

1. Vizuální kontrola

Na každém balení najdete pečeť s unikátním kódem, kterým jsou označeny všechny originální náplně HP. Tyto nálepky jsou vybaveny několika bezpečnostními prvky podobně jako bankovky. Díky tomu pak snadno odhalíte případné padělky.

Jak poznat originální pečeť?

Originální samolepka HP
  • „OK“ a „✔“ se pohybují opačným směrem, pokud pohybujete s obalem nahoru a dolů
  • „OK“ a „✔“ se pohybují stejným směrem, pokud pohybujete s obalem do stran
Ukázka bezpečnostních prvků

U starších náplní se můžete setkat s vizuálně odlišným štítkem, nicméně bezpečnostní prvky zůstávají stejné.

Starší samolepky náhled
starší samolepky

2. Ověření online

Náplně si můžete ověřit také online na oficiálních stránkách společnosti HP. Stačí zadat sériové číslo, které najdete na štítku.

3. Pomocí mobilního telefonu

Zkontrolovat pravost zakoupených náplní můžete i pomocí aplikace ve vašem smartphonu. Stačí do čtečky QR kódů naskenovat kód pečeti. Když se vám zobrazí potvrzovací stránka, je vše v pořádku. Pokud ne, bohužel se nejedná o originální náplň.

Pokud nemáte žádnou aplikaci pro snímání QR kódů a nechcete si ji stahovat, můžete využít také aplikaci HP SureSupply s funkcí „Verify“, kde si pravost zakoupené náplně ověříte. Ke stažení na AppStore i GooglePlay.

aplikace hp suresupply
Ověření pravosti náplní v aplikaci hp sure supply

Co dělat když narazím na padělek?

Pokud máte podezření, že jste zakoupili padělek náplně, můžete to nahlásit společnosti HP.

Buďte bystrý kupující, vyplatí se to

Je to jako s botami…Někdy sklouzneme k levnějším nebo „módním“ variantám. Po chvilce nošení nás z nich buď tak bolí nohy nebo jsou boty naprosto nepoužitelné. Vracíme se tedy do obchodu a nakonec stejně koupíme ty kvalitnější a klepeme si na čelo. Kdybychom se hned rozhodli pro kvalitní variantu, mohli jsme ušetřit. Nakonec zaplatíme za boty více peněz kvůli špatné prvotní volbě a touze ušetřit.

Znovu se tak potvrzuje lety prověřené pravidlo, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.

Jeden komentář: “Jak poznat originální náplně do tiskáren? | Padělky škodí vaší tiskárně i peněžence”