Jak připojit tiskárnu k wifi? |Snadno a bez kabelu

Wi-fi připojení tiskárny bez omezujícího kabelu je pohodlné a oblíbené.

Technologie se velice rychle vyvíjí. Všechny současné tiskárny jsou vybaveny funkcí bezdrátového připojení. Přenos dat bez kabelu je dnes nejběžnějším způsobem připojení tiskárny k počítači, a to jak v domácím tak firemním prostředí. Připojení tiskárny přes wifi je velice intuitivní, zvládne ho každý uživatel.

Jednoduše a za pár minut

Krok 1 – než se pustíte do instalace

Dříve než zahájíte instalaci softwaru pro bezdrátový tisk, zkontrolujte zda-li máte doplněné tonery/inkousty a dostatek papíru v zásobníku tiskárny.

Krok 2 – nainstalujte ovladače tiskárny

Před samotným připojením tiskárny k wifi, musíte nejprve naistalovat ovladače. Ovladači je myšlena aplikace, díky které tiskárna komunikuje s počítačem. Dříve se software k tiskárně běžně dodával na CD. Dnes si je stáhnete z webu výrobce pomocí několika kliknutí myší. Doba instalace se může lišit podle typu tiskárny. Některé tiskárny lze připojit až po dokončení instalace, u některých se můžete připojit již v jejím průběhu.

Krok 3 – připojení tiskárny k pc přes wifi

Během instalace budete vyzváni k výběru připojení. Na výběr máte: připojení přes USB kabel nebo bezdrátově, tedy přes wifi. Pro bezdrátové připojení zvolíte wifi. Tiskárna začne vyhledávat dostupné sítě. Poté stačí vybrat příslušnou síť, tedy tu, ke které je připojen i váš pc. Bude třeba zadat heslo pro propojení tiskárny s počítačem. Při dalším připojení se již bude tiskárna připojovat automaticky k routeru bez zadání hesla.

Kabel USB vs. bezdrátové připojení (připojení přes wifi)

Pevné propojení tiskárny přes USB kabel je sice jednodušším typem spojení, tedy co se instalace týče. Jste ale omezeni dosahem kabelu a k tiskárně může být takto napojen jen jeden pc. Což je pro kancelář s více uživateli omezující a nepraktické. Kabel navíc budete muset v případě potřeby dokoupit zvlášť. U většiny moderních tiskáren ho totiž v balení již nenajdete. Vzhledem k ochraně životního prostředí preferuje většina výrobců tiskáren bezdrátové technologie a eliminuje tak množství kabelů, které jdou do oběhu.

Díky wifi připojení můžete tisknout z pc, tabletu i mobilu.

Mobilní tisk a tisk z tabletu díky wifi

V poslední době patří mobilní tisk mezi nejžádanější funkce tiskáren. Více informací a způsob propojení vašeho mobilu a tiskárny naleznete v našem předchozím článku.

Revoluční služba Instant Ink

Pro bezstarostný tisk můžete využít nové služby Instant Ink. Díky této službě vám náplně do tiskárny doručíme až k vašim dveřím. A to dříve, než zjistíte, že vám docházejí. Služba je dostupná pro domácí uživatele, stejně jako pro firmy nebo váš pohodlný homeoffice.