Průvodce mobilním tiskem | Jak tisknout z mobilu?

Moderní doba s sebou nese i moderní technologie. Některé za moc nestojí, jiné šetří čas i energii a dělají naše životy jednodušší. Mobilní tisk je jednou z výhod technologického pokroku. Tiskněte vzpomínky přímo z vaší mobilní galerie a pracovní dokumenty přímo z emailu v mobilu. Jak na to?

Tisk z mobilu je jednou z nejoblíbenějších funkcí moderních tiskáren

Mobilní tisk dnes umí většina mobilních telefonů a většina tiskáren. Tisknout z mobilu můžete s operačním systémem Android nebo iOS. Ať už tedy máte Apple, Samsung nebo třeba Huawei můžete přímo ze svého mobilu vytisknout obrázky nebo dokumenty. U méně rozšířených operačních systémů se vždy přesvědčte v technické specifikací obou zařízení.

Tisk z mobilního telefonu nebo tabletu Apple (iOS)

Mobilní telefony Apple mají již z továrny funkci AirPrint, díky které můžete tisknout bez nutnosti instalovat ovladač nebo jinou aplikaci. Funkci AirPrint podporuje většina moderních tiskáren. Pokud preferujete mobilní tisk, ujistěte se při koupi vaší nové tiskárny, že má také funkci AirPrint ve své technické specifikaci. Kompletní seznam podporovaných zařízení najdete i na webu výrobce vašeho „nakousnutého jablka“.

airprint
Tisk přes AirPrint je jednoduchý a intuitivní. Není třeba instalovat žádné další aplikace.

Nejprve se ujistěte, že je váš mobil a tiskárna připojena ke stejné wi-fi síti. Poté už jen stačí otevřít například vaší mobilní foto galerii a tisk může začít. Vyberte obrázek nebo fotku, kterou chcete vytisknout. Klepněte na ikonu pro sdílení a vyberte „Tisknout“ (ikonku tiskárny). Poté zvolte vaši tiskárnu v seznamu dostupných zařízení a nastavte počet kopií.

Tisk s operačním systémem Android

Pokud vlastníte mobilní telefon s operačním systémem Android, budete potřebovat aplikaci Google Cloud print. V některých zařízeních je již nainstalována, na jiných si ji jednoduše stáhnete z Google Play. Po instalaci Cloud Print na vašem mobilu, spárujte v aplikaci zařízení s tiskárnou. Podmínkou je, že musíte mít jak tiskárnu tak mobil, připojený ke stejné wi-fi síti. Poté už jen otevřete aplikaci a přidejte nové zařízení.

google cloud print
Tisk přes Google Cloud Print. Po spárování zařízení můžete tisknout.
Zdroj fotografie: Google Play

Po spárování už se vám bude tiskárna vždy zobrazovat v aplikacích, ze kterých je možné tisknout, například z galerie obrázků. Možnost mobilního tisku je většinou k nalezení pod příkazem „další možnosti“ nebo když rozbalíte menu, které skrývají „tři tečky“.

Další aplikace pro mobilní tisk

Někteří výrobci tiskáren nabízejí také vlastní aplikaci pro tisk z mobilního telefonu. Například HP Smart nebo Epson Connect.

Na našem youtube kanále jsme pro vás připravili video návod Jak tisknou z mobilu pomocí aplikace HP Smart!