Jak vybrat tiskárnu | 5 typů uživatelů, poznáte se?

Výběr a možnosti jsou široké. Kombinace, funkce, design a výrobce si také můžete zvolit dle libosti. Jak ale poznat, která tiskárna je ta nejlepší pro vás. Jaká kombinace funkcí v jakém designu a od jaké značky nejlépe splní vaše očekávání? Máme pro vás 5 typů uživatelů. Najdete se mezi nimi?

5 typů uživatelů tiskáren
Najdete se mezi 5 typickými uživateli tiskáren?

V dnešní době vybíráme z pestré nabídky tiskáren. Na trhu jsou k dostání:

  1. Laserové, inkoustové, jehličkové, LED, termosublimační
  2. multifunkční, velkoformátové, fototiskárny, štítkovače
  3. barevné, černobílé, tiskárny s Wi-Fi připojením a tak dále…

Změť parametrů a specifikací vám volbu zrovna neulehčuje, že? Naštěstí existuje i jednodušší cesta. Představujeme vám 5 typických uživatelů tiskáren. Najděte se v jednom z nich a zjistěte, jaká je pro vás ta pravá.

Domácňák

Tiskárnu hodláte používat jen čas od času. Možná potřebujete vytisknout lístky na koncert pro vaší dceru, referát do školy, nákupní seznam nebo roztomilé fotky domácího mazlíčka. Jednoduché ovládání a cenová dostupnost jsou pro vás hlavními faktory.

Vaše vyvolená: Ideální pro vás bude inkoustová tiskárna. Je levnější než laserová a obrázky a fotografie zvládá také lépe. Navíc vám na stole nezabere tolik místa. Pokud budete tisknout alespoň několikrát do měsíce a používat originální inkoustové kazety, nemusí vás děsit ani obávané zasychání inkoustu. Chcete si do počítače naskenovat recept od vaší sousedky? Zvažte investici do multifunkční tiskárny. Ta tiskne, kopíruje i skenuje, takže ji vaše multifunkční požadavky nezaskočí.

Domáčňák - Jak vybrat tiskárnu


Textař

Nezáleží na tom, jestli jste zapálený spisovatel nebo vysokoškolský student, kterého profesoři trýzní stostránkovými seminárkami. Tisk pestrobarevných obrázků je pro vás přežitek. Od své tiskárny očekáváte, že bude chrlit černobílé, hustě popsané listy, jak na běžícím páse.

Vaše vyvolená: Člověk jako vy ocení černobílou laserovou tiskárnu. Je rychlejší než inkoustová a nemá problém ostře vytisknout i ten nejtitěrnější text. Další výhodou jsou tonerové náplně, které při černobílém tisku budete muset měnit jen zřídka.

Tento typ si pochvalují také zaměstnanci napříč profesemi jako např. účetní, tisknoucí hromady faktur, skladníci, zasypáni dodacími listy a mnoho dalších.

textař - Jak vybrat tiskárnu


Boss

Tiskárna je Mekkou vaší domácí kanceláře. Mimo spolehlivého tisku musí být schopna skenovat účtenky, kopírovat daňové formuláře nebo odesílat faxy vedení. Máte na ní stejné požadavky jako na své zaměstnance – výdrž, spolehlivost, dřina a jednoduché používání.

Vaše vyvolená: Bezpochyby laserová nebo inkoustová multifunkční tiskárna. Multifunkční v tomto případě rozhodně není prázdná fráze. Investicí do takového zařízení získáte nejen prvotřídní tiskárnu, ale také skener, kopírku a v některých případech i fax.

Hledáte samostatnou tiskárnu do firmy, která bude nenáročná na provoz i finance? Zvolte pronájem. Ušetříte si nervy i peníze.

boss - Jak vybrat tiskárnu


Neposeda

Adaptoval/a jste se na dnešní uspěchanou dobu. Často cestujete a noci v hotelech vám nejsou cizí. Klasickou tiskárnu k práci potřebujete, ale na cestách by vám byla jen železnou koulí u nohy.

Vaše vyvolená: Budoucnost je tady, přenosné tiskárny se vejdou do vaší notebookové tašky a těší se veliké oblíbenosti. Sice se zatím nejedná o nejlevnější záležitost, ale rozhodně nebudete litovat.

neposeda - Jak vybrat tiskárnu


Fotograf

Milujete fotografování. Bez vaší zrcadlovky nebo alespoň nabitého iPhonu nepřekročíte práh domu. Na inspiraci se přeci dá narazit na každém kroku. Technologie pokročila, chemické roztoky a zatemnělé vyvolávací komory už jsou dávno passé. Digitální fotografie ale postrádají své kouzlo, že?

Vaše vyvolená: Pro budoucí Dorothy Langeové a Ansely Adamse máme pouze dvě slova – fotografická tiskárna. Vaši přátelé budou uneseni kvalitou a barevností vašich fotografií.

Neusněte na vavřínech, volba kvalitního fotopapíru je někdy stejně důležitá, jako volba tiskárny.

Fotograf - Jak vybrat tiskárnu


Našli jste se? No vidíte, že to nebylo tak těžké. Čtvrthodinka čtení a je z vás naslovovzatý expert v oblasti výběru vhodné tiskárny.

Pokud ovšem stále cítíte, že byste při výběru potřebovali ještě trochu nasměrovat, neváhejte a kontaktujte jednoho z našich vyškolených odborníků. S radostí vám pomůžeme!

3 komentáře: “Jak vybrat tiskárnu | 5 typů uživatelů, poznáte se?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *