Jak vybrat vhodný papír do tiskárny? | Ušetřete díky správnému papíru

Výběr tiskárny je důležitý a nelehký úkol. Nabídka je široká a vybrat tiskárnu se správnými funkcemi není vůbec jednoduché. Neméně důležité je i používání vhodného spotřebního materiálu. Například papír do tiskárny, respektive jeho správný výběr, vám může ušetřit peníze i starosti.

Nesnižujte životnost dílů v tiskárně

Při předpokladu, že ročně projde vaší tiskárnou 40.000 výtisků a vy se rozhodnete tisknout na nejlevnější papír, ušetříte oproti nákupu nejkvalitnějšího typu papíru při aktuálních cenách bezmála 500 Kč za rok. Skvělá zpráva, ale ne na dlouho. Život vaší tiskárny se o dost zkrátí.

Používáním méně kvalitního papíru se totiž poškozuje přítlačný válec v zapékací jednotce tiskárny a výrazně se tak snižuje jeho životnost. Proto už po pouhých 40.000 výtiscích (zhruba po roce ostrého provozu) bude nutné přítlačný válec vyměnit a náklady na výměnu s jistotou přesáhnou 4.000 Kč.

Přítlačný válec je sice nenápadná součást tiskárny, ale velmi důležitá. To on dokáže celou práci tiskárny zpečetit a zajistit trvanlivý tisk. Společně se zapékací jednotkou doslova nažehlí barvy na papír.

Pokud své tiskárně budete od začátku servírovat správný a kvalitní papír, může válec dobře sloužit přes 500.000 výtisků bez vážnějšího poškození.

životnost toneru

Jak vybrat správný papír?

Papír do tiskárny se dělí do několika skupin podle kvality. Často však koncoví spotřebitelé používají papír nepřiměřené kvality jen proto, aby ušetřili a nejspíš nevědomě tak ničí zařízení, která by při správně zvoleném spotřebním materiálu mohla sloužit mnohonásobně déle. Kvalitní zařízení si žádá kvalitní spotřební materiál.

Ekonomický papír je cenově přivětivý, ale není příliš vhodný, přesto ve chřtánech tiskáren končí nejčastěji. Je zpracováván poněkud ledabyle a na papírech se během výroby usazuje prach, který v tiskárně nadělá pořádnou paseku. Prezentační papír je jeho protipól, na pohled i omak kvalitní. Je hlazený z obou stran a pro běžný tisk je to ale mnohdy zbytečný nadstandard.

První možnost vám časem odrovná tiskárnu, druhá provrtá peněženku. Naštěstí je na trhu kancelářský papír určený nejen pro tamní tisk, ale i čilejší provoz v domácnosti. Není drsný jako méně kvalitní papíry, a tak se barva nerozpíjí po nerovném povrchu.

Buďte při výběru papíru do tiskárny pečlivější a nepodceňujte jeho roli při tisku. Správný a kvalitní papír může vaší tiskárně přidat několik let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *