Představení tiskárny HP Officejet 9010e

Vybíráte tiskárnu na doma nebo do menší kanceláře a rádi byste měli vše v jednom? Tedy tisk, kopírku a skener? Pak si nechte představit tiskárnu, která je ve své kategorii jedna z nejoblíbenějších.

Domácnosti volí nejčastěji multifunkce

Většina členů domácnosti potřebuje občas nejen tisknout, ale i skenovat nebo kopírovat. Obzvláště v případě, když jsou v rodině školáci. Kopírování poznámek od spolužáků, skenování podkladů nebo tisk běžných dokumentů či příležitostně fotek, jsou běžnou denní záležitostí. V době, kdy se navíc práce z velké části přesunula na homeoffice, stala se tiskárna podstatnou i pro rodiče. V domácnostech navíc není příliš místa pro takováto zařízení, z tohoto důvodu volí většina lidí zařízení, která jsou multifunkční.

HP Officejet 9010e a její přednosti

HP OfficeJet 9010e splňuje všechna kritéria, aby se stala spolehlivým pomocníkem jak pro domácnosti, tak pro malé kanceláře. Nejenže na ní můžete tisknout jak černobíle, tak barevně, ale můžete ušetřit na oboustranném tisku, který je navíc automatický. Nemusíte tak otáčet každou stránku, tiskárna si listy obrací sama. Tisk z této tiskárny je poměrně rychlý, za jedinou minutu zvládá vyprodukovat až 18 barevných nebo dokonce 22 černobílých stránek formátu A4. Zároveň jistě oceníte funkci oboustranného skenování a kopírování. Současně potěší staromilce, kteří stále ještě využívají faxové služby. Samozřejmostí je také tisk z mobilu, bezdrátové připojení k wifi nebo funkce skenování do cloudu, emailu či jiného úložiště. Nechybí ani přehledná dotyková obrazovka.

Inkoustová versus laserová

Předpokládáme-li, že se v domácnostech tiskne pravidelně, ale o menším objemu a ve vysoké kvalitě, bude efektivnější a přínosnější tiskárna inkoustová. Z tohoto důvodu doporučujeme inkoustovou tiskárnu HP OfficeJet 9010e. Tisk samotný sice trvá o trochu déle než je tomu u laserové tiskárny, na druhou stranu se můžete u barevných výtisků spolehnout na lepší kvalitu. Pokud tisknete pouze dokumenty (více jak cca 100 stran měsíčně), pak zvolte raději tiskárnu laserovou. Jak správně vybrat tiskárnu do domácnosti se dočtete v našem článku zde.

Nechcete se už starat o náplně?

Výhodou této tiskárny je také skutečnost, že má předinstalovanou službu HP+, ke které když se při instalaci tiskárny zaregistrujete, získáte hned několik výhod. Jednou z těch hlavních je služba Instant Ink, díky které můžete dostávat náplně do tiskárny od společnosti Hp po dobu 6 měsíců zcela zdarma. Tiskárna sama zaznamená, kdy jí dochází inkoust. Pošle požadavek na Hp a ti vám bezplatně zašlou náplně. Po uplynutí této doby máte možnost přejít na tyto služby za úplatu, dle aktuálního ceníku. Podmínky dodávky náplní můžete kdykoliv bez jakýchkoliv závazků zrušit či změnit (například dle aktuálního objemu tisku).

Služba Instant Ink vám zajistí nejen bezstarostnost, tedy nebudete se již muset starat o náplně, ale zároveň na nich ušetříte až 70 %. Budete platit pouze za vytištěné stránky, inkoust vám již nikdy nedojde a dodávky navíc budete dostávat bez účtování dopravného až před dveře vaší domácnosti či kanceláře. Hp za vás navíc použité kazety zrecykluje.

Se službou HP+ získáte ještě mnoho dalších výhod jako je cloudové rozhraní, které dokáže automaticky rozpoznat a vyřešit problémy s připojením. Díky této službě navíc získáte pokročilé řešení aplikace HP SMART, například snadné skenování vícestránkových dokumentů z telefonu. Služba HP+ má na své uživatele také požadavky a to, že vyžaduje účet u HP, trvalé připojení k Wi-Fi a také výhradní použití originálních inkoustových kazet HP po celou dobu životnosti tiskárny.

Bojíte se jakýchkoliv závazků?

V případě, že se bojíte závazků a nechcete se registrovat ke službě HP+, můžete Instant Ink pouze na 2 měsíce vyzkoušet. Hp vám bude po toto období dodávat náplně zcela zdarma.

Rozhodující je také design

Ať si to uvědomujete nebo ne, výběr čehokoli podléhá také vaší vizuální představě o dané věci. Respektive také design tiskárny může sehrát roli při jejím výběru. A tato tiskárna se opravdu povedla, nemyslíte?