Recenze HP PageWide Pro 477dw – nahradí inkoust laserovou technologii?

HP uvedlo na trh nové modely kancelářských tiskáren s inovativní technologií PageWide. Zjišťovali jsme, čím vyniká multifunkce HP PageWide Pro 477dw  nad svou konkurencí.

Již v roce 2013 přišlo HP s tiskárnami a multifunkcemi, které pracují s pevnou tiskovou hlavou sahající přes celou šířku listu A4. Tyto stroje nepotřebují hýbat tiskovou hlavou sem a tam, pouze pod ní protáhnou papír. Díky tomuto postupu bylo možné zásadně zvýšit rychlost tisku. Pod hlavičkou PageWide nyní přední světový výrobce tiskáren představuje další modely s touto revoluční technologií. My jsme naši pozornost zaměřili stroj 477dw, určený pro menší firmy a pracovní skupiny.

Co je nového u PageWide 477dw?

Multifunkční tiskárna HP PageWide 477dw má své přímé předchůdce v modelech OfficeJet Pro 476dw a X576dw, nelze však přehlédnou malé změny a vylepšení.

Největším rozdílem shledáváme integrovaný oboustranný skener. HP zabudovalo do automatického podavače dokumentů ([glossary]ADF[/glossary]) hned dvě skenovací hlavy a tím zásadně zrychlilo průchod oboustranných dokumentů. Do podavače skeneru lze vložit až 50 listů A4.

Rozšířily se i možnosti zásobníků papíru. K tiskárně můžete přidat další zásobník na 500 listů nebo zvolit velkoobjemový zásobník s podstavcem, který pojme až 1 000 listů. Celkem tedy stroj dokáže pojmout 1 500 listů papíru plus dalších 50 listů v manuálním podavači.

Inkoustové kazety nově zvládnou na jeden zátah až 7 000 barevných stránek a 10 000 černobílých. Ani za rychlost tisku (40 imp) se vlajková loď řady 400 nemusí stydět.

Konkurence laserového tisku

Díky absenci pohyblivých součástí vás může překvapit velmi tichý chod tiskárny, obzvláště v porovnání s laserovou konkurencí. Hlavní výhodou však shledáváme solidní výkon a kvalitu inkoustových výtisku, kterých dosahuje při rychlosti srovnatelné s laserovými zařízeními. S přihlédnutím k výsledným nízkým nákladům na tisk se multifunkční tiskárna HP PageWide 477dw  stává plnohodnotnou náhradou za profesionální kancelářské laserové stroje.


+Hlavní výhody

 • levný a rychlý tisk
 • duální skener (dvě hlavy v podavači)
 • online přehled o stavu náplní
 • plnohodnotný zásobník na 500 listů
 • přehledný ovládací dotykový panel
 • tišší než laserové tiskárny
 • 2 USB vstupy
 • příjemný design

Nedostatky

 • na nekvalitním papíru méně ostrá grafika
 • chybí čidlo, které hlídá přeplnění výstupního zásobníku
 • nenabízí bezokrajový tisk
 • pomalejší při tisku PDF dokumentů

Modely HP PageWide 300

Tiskárny jsou určeny na provoz do menších podniků a pracovních skupin, které tisknou do 3 000 stran A4 měsíčně. Dosahují rychlosti tisku až 45 stran A4 za minutu.

Modely HP Page Wide Pro 400

Tyto tiskárny jsou navrženy pro provoz do malých podniků a pracovních skupin, tisknoucích až 4 500 stran A4 měsíčně. Tisknou rychlostí až 55 stran za minutu. Zvládají formáty A4, A5, A6, B5, B6, 10×15 cm a obálky.

Modely HP PageWide 500

Oba modely řady 500 jsou navrženy pro malé a střední podniky, kde se tiskne až 6 000 stran měsíčně. Rychlost tisku dosahuje až 70 stran A4 za minutu.

Řada PageWide 500 je dostupná pouze formou pronájmu se servisní a materiálovou smlouvou.

3 komentáře: “Recenze HP PageWide Pro 477dw – nahradí inkoust laserovou technologii?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *