Trendy na trhu tiskáren 2020 | Oblíbené funkce a design

Co právě letí na trhu tiskáren? Jaké moderní funkce a vzhled mají tiskárny nové dekády? Pojďme se podívat na oblíbené technologie a preferovaný vzhled tiskáren do domácího a kancelářského prostředí roku 2020. Jaké jsou aktuální trendy?

Barevné multifunkční tiskárny s moderní technologií dominují trhu.

Jaký je aktuální vývoj na trhu tiskáren?

Nejprve je třeba zmínit, že trhu aktuálně dominují multifunkční tiskárny. Aby ne… tiskárna, kopírka a skener v jednom ušetří čas, nervy i peníze. Tedy v případě, že funkce využijete. V tom opačném je lepší upřednostnit specializované zařízení nezatížené dalšími funkcemi, které vám nejsou k užitku. Tedy pokud pouze tisknete nebo už vlastníte skener a kopírování nepotřebujete, samostatná tiskárna je pro vás ta nejlepší volba.

Na neoblíbenější tiskárnu roku 2020 se můžete mrknout ZDE.

Mobilní tisk

Trend #1

Teď ale zpět k aktuálním trendům. Na výsluní jsou tiskárny, které umí mobilní tisk. Se stále se rozrůstajícím online a mobilním světem je jasné, že přijdou i nové zvyklosti. Používáme mobily a tablety jako nikdy předtím. Mobily se staly našimi denními nezbytnostmi, často i pracovním nástrojem. Doba, kdy jsme jen psali sms a volali je ta-tam. Na chytrém zařízení dnes vyřizujeme emaily, ukládáme si poznámky a kalendář nám připomíná kdy a kde máte být.

Mobily jsou dnes dennodenní nezbytností a často i pracovním nástrojem.

Sečteno podtrženo, téměř 24/7 jsme online a jsme tzv. mobilní i mimo kancelář. Preferujeme tedy bezdrátové technologie, které umožňují vzdálený přístup a ovládání. Mezi ně patří právě i mobilní tisk. Kdo by nechtěl pořídit fotografii na mobil a rovnou ji vytisknout, že…ať už se jedná o fotku z výletu či dovolené nebo tisk výkazu do práce přímo z emailu v mobilu.

Mobilní tisk je nepostradatelnou funkcí moderní tiskárny.

Dotykové ovládání

Trend #2

Zvykli jsme si také na chytré dotykové obrazovky a jednoduché ovládání prstem. Tlačítkové telefony postupně mizí z povrchu zemského. Stejný trend se přesunul i do světa tiskáren. Dotykové obrazovky jsou ozdobou a technologickým vylepšením moderních tiskáren.

Dotykové ovládání je technologickým vylepšením i ozdobou tiskáren.

Kromě jednoduchosti a rychlosti ovládání, mají dotykové obrazovky ještě jednu výhodu oproti klasickému tlačítku – jsou hygieničtější. Na displeji se nedrží tolik nečistot a bakterií jako například na gumovém tlačítku ON/OFF.

Dotykové obrazovky na tiskárnách jsou oblíbené, intuitivní a hygieničtější než tlačítka.

Digitalizace, cloudové úložiště a vzdálená správa

Trend #3 Digitalizace

Cloudová úložiště jsou základem pro digitalizaci dokumentů. Jedno místo, kam uložíte všechny důležité dokumenty, a kde k nim mají přístup všechny oprávněné osoby. Tiskněte a stahujte soubory kdykoliv a kdekoliv. Moderní technologie nabízí také možnost převodu klasických dokumentů do editovatelné digitální podoby. Naskenovaný dokument je pak možné upravovat a přepisovat. Silné zabezpečení a celkový přehled, ať už jste v kanceláři nebo doma, je nepostradatelnou součástí každého takového softwaru. Více informací a možnosti najdete na https://www.vseprotisk.cz/optimidoc.

Díky cloudu jsou všechny dokumenty na jednom místě. Tiskněte kdykoliv a kdekoliv.