Zájem o homeoffice tiskárny roste!

Koronavirová pandemie přinesla změny, které měly za následek přenesení jak školních, tak i pracovních úkolů do domácností. Ve výhodě byli všichni ti, co s mobilitou počítali. V důsledku to pro firmy a domácnosti znamenalo obstarání nejenom notebooků, ale také homeoffice tiskáren. Tam, kde dříve tiskárna v domácnosti nikdy nebyla, v době covidové získala své nesporné místo.

Zdroj: Pixabay.com

Tiskárna se stala domácím pomocníkem stejně jako třeba myčka nádobí

Existuje řada povolání, která vyžadují tisk i při práci z domu. Účetní si potřebuje vytisknout fakturu, projektant projektovou dokumentaci. A co školáci? Pokud máte doma školáky, velice dobře víte, kolik a jak často potřebují denně tisknout, kopírovat, skenovat atd.

Jaké otázky si položit, když vybíráte tiskárnu pro homeoffice?

Vybíráte-li si jakýkoliv spotřebič do domácnosti, odpovídáte si na otázku, k čemu ho budete využívat a jaké funkce by měl mít. To samé probíhá i při výběru tiskárny. Přemýšlejte na tím, co na ní budeme především tisknout a v jakém množství. Tisknete každý den nebo jednou za měsíc? Černobílý tisk nebo barevný? Na jaký formát papíru chcete tisknout?

Inkoustová nebo laserová?

Žádná domácí tiskárna není určená pro každodenní několikahodinovou zátěž. U každé tiskárny se v návodu uvádí, jakou má denní kapacitu tisku, tedy kolik stran denně můžete tisknout.

Laserová tiskárna se vám bude hodit v případě, kdy budete potřebovat tisknout poměrně hodně (od cca 100stran měsíčně). Díky své technologii, způsobu tisku a nižšímu rozlišení jsou laserové tiskárny vhodné pro tisk textových dokumentů. Vyměnitelné tonery mají dlouhou životnost. Zvládnou vytisknout až několik tisíc stránek. Laserové tiskárny vynikají zejména rychlostí tisku, což oceníte při tisku mnohostránkových dokumentů. U více objemového tisku oceníte i funkce automatického podavače (ADF) a oboustranného tisku (duplex). Nemusíte tak tisknout zvlášť liché a pak sudé stránky, jako u manuálního oboustranného tisku. Laserovou tiskárnu seženete oproti té inkoustové za vyšší cenu. Pořizovací cena se odvíjí od rychlosti tisku, velikosti zásobníku, možnosti připojení a doplňkových funkcí.​

A co inkoustová tiskárna? Ta se hodí spíše do domácností, kde se tiskne pravidelně, ale o menším objemu a ve vysoké kvalitě. Díky vyššímu rozlišení jsou inkoustové tiskárny také dobrou volbou pro tisk fotografií. Z důvodu vyšší nákladovosti inkoustové náplně se ekonomicky vyplatí jen při tisku menšího objemu textových dokumentů (cca méně než 100 stran měsíčně).

Zdroj: Pexels.com

Tak už jste si vybrali? Pokud ano a víte jestli raději inkoustovou nebo laserovou, tak si položte další otázku a to, jaké funkce by tiskárna měla mít. Kopírování a skenování je u tiskárny samozřejmostí, na co by jste se ovšem měli zaměřit je možnost tisku přes wifi či bluetooth, tedy tisk z pc nebo mobilu. Dále třeba přímé tisknutí z paměťové karty nebo USB disku. Výhodou může být také automatický podavač papíru, který vám ulehčí práci, zvlášť pokud tisknete oboustranně, jelikož sám obrací stránky.

Na co ještě myslet při výběru homeoffice tiskárny

Tiskárna je počáteční investicí. Ovšem musíte myslet ještě na cenu a především efektivnost náplní, které se do tiskáren používají. Jestliže si zvolíte tiskárnu a přikoupíte k ní službu – Instant Ink, získáte až 6 měsíců náplní zdarma. Vybírejte takovou tiskárnu, která je kompatibilní s touto službou. Více se o ní dozvíte v našem článku.

Zdroj: Pixabay.com